Už chvíľu rozmýšľate nad tým, že si chcete kúpiť ojazdené auto, no neviete, na aké parametre sa zamerať? Náš príspevok nižšie vám môže poskytnúť dobrú podporu pri hľadaní auta svojich snov na trhu ojazdených vozidiel, ktoré uspokojí všetky vaše potreby.

1. Vyberte typ podľa použitia!

Predtým, než sa vážne pustíte do hľadania, premyslite si, na čo presne chcete auto používať. Ak napríklad pravidelne využívate diaľnicu a dokonca chcete ísť na dovolenku autom, možno budete chcieť pouvažovať nad naftovým kombim. Ak ho však využívate len v meste na kratšie dochádzanie, či nákupy, lepšie by bolo vybrať menšie benzínové auto. Nezabudnite si teda položiť otázky: stačí vám veľké kombi alebo malé mestské auto? Koľko s ním jazdíš, oplatí sa kupovať diesel?

2. Vždy choďte hľadať ojazdené auto s odborníkom!

Keď si ujasníte svoje ciele a stanovíte dátum, kedy si prezriete vybrané ojazdené auto, tak sa oplatí sa vziať so sebou odborníka. Prečo je to dôležité? Rozhodnúť sa na prvý pohľad je veľmi jednoduché, ak však nechcete ísť k mechanikovi hneď po uzavretí kúpnej zmluvy, v žiadnom prípade neignorujte názor odborníka. Sú však zjavné aj prípady, kedy by laik mohol určiť, že veľtrh by bola zlá investícia, napríklad silne zhrdzavené auto, ktoré mechanici opravujú neradi.

3. Neutraťte všetky peniaze na auto!

Jedným z najdôležitejších pravidiel je neminúť všetky peniaze na autá, pretože tie určite budete potrebovať aj na opravu. Okrem toho, že musíte rátať aj s nákladmi na prepis a poistenie, myslite aj na to, že sa môže vyskytnúť extrémna skrytá chyba, ktorá napriek všetkému úsiliu nebola pri kúpe odhalená. Keď budete mať auto pri sebe, vezmite ho na kompletnú prehliadku vášho obľúbeného servisného strediska, a ak sa chcete v budúcnosti vyhnúť dodatočným neočakávaným servisným poplatkom, odporúčame vám vybrať si pri výmene oleja Metabond aditívum do motorového oleja pre vaše ojazdené auto. Vaše auto bude vaším spoľahlivým spoločníkom na dlhé roky.

V PRÍPADE VÁŠHO ZÁUJMU PROSÍM KONTAKTUJTE NAŠU ŠPECIALISTU NA METABOND:
Oliver Kántor
Tel.: 00421903247700
E-mail: olivex@olivex.sk