Mysleli ste si, že priemerná slovenská domácnosť investuje do ojazdeného auta cca 9 rokov? Naše zvyky ukazujú, že auto je nevyhnutnou súčasťou nášho života. Radi ho využívame vo všedných dňoch, hlavne na nákupy a do práce. Práve z dôvodu pravidelného používania a starnúceho vozového parku je správna starostlivosť o vaše auto nevyhnutná.

1. Prevencia = zníženie prevádzkových nákladov

Väčšina osobných áut najazdí ročne okolo 15-tisíc kilometrov, čo je deväť krát väčšie ako obvod Slovenska. Predčasné opotrebovanie dielov a častá neplánovaná údržba sa stali súčasťou nášho každodenného života. Najdôležitejšia vec, ktorú môžeme urobiť, aby sme predišli predčasnému opotrebovaniu motora, je zabezpečiť pravidelnú výmenu oleja. Aby sme znížili naše dodatočné náklady, oplatí sa pridať olej správnej kvality s prísadou do oleja špeciálne prispôsobenou potrebám vášho auta, ktorá zaistí správne trenie medzi súčiastkami, čím sa zvýši životnosť vozidla a ušetrí vám náklady na neočakávané chyby a opravy.

2. Šetrite palivom

80 EUR mesačne. V priemere toľko minieme na palivo. Či už ide o benzín alebo naftu, zloženie palív sa v posledných desaťročiach negatívne zmenilo, čo spôsobilo medzi majiteľmi vozidiel obrovský problém. Suché, rýchlo sa kaziace palivá sa dajú ľahko opraviť pomocou prísady do paliva vyvinutej špeciálne pre tento problém, ktorá okrem úspory 5 až 10 % priemernému človeku ušetrí približne 100 EUR ročne – vyčistí vstrekovače, v neposlednom rade môže zabrániť jeho predčasnej výmene. Stačí, ak tesne pred tankovaním nalejeme do nádrže 5 ml na každých 10 litrov benzínu.

3. Dbajte na jazdu a urobte ju trvalo udržateľnou

Téma udržateľnej dopravy je pravidelne na dennom poriadku automobilového priemyslu, pretože nové autá musia byť každý rok navrhnuté tak, aby spĺňali čoraz prísnejšie ekologické normy. V skutočnosti, ak kupujeme auto, neuvažujeme krátkodobo, ale dlhodobo, a tak sa nemožno čudovať, že priemerný vek áut, ktoré vlastnia domáce rodiny, majú viac ako 14 rokov. Vývojári, výrobcovia a distribútori mazív by nemali prehliadať dôležitosť trvalej udržateľnosti. Najmodernejšie nanotechnologické mazivá bez popola tiež zlepšujú problémy s netesnosťou, výrazne znižujú emisie a výrazne znižujú potenciálnu spotrebu oleja.

V PRÍPADE VÁŠHO ZÁUJMU PROSÍM KONTAKTUJTE NAŠU ŠPECIALISTU NA METABOND:
Oliver Kántor
Tel.: 00421903247700
E-mail: olivex@olivex.sk